Náš tím 2020-05-25T09:45:18+00:00

TÍM OUTWARD BOUND SLOVENSKO

KANCELÁRIA

MICHAL KEIM
výkonný riaditeľ
michal.keim@outwardbound.sk
+421 918 340 228

Milovník hôr a zážitkového vzdelávania, bývalý učiteľ dejepisu a inštruktor lezenia. Lásku k neformálnemu vzdelávaniu získal vďaka Outward Bound Slovensko v roku 2009. Skúsenosti na mori a súši zocelil v Outward Bound Hong Kong, Outward Bound Nemecko a na rozličných medzinárodných tréningoch. V zime aj v lete trávi najradšej voľný čas v horách a na cestách so svojou rodinou.

Tie najdlhšie cesty začínajú prvým krokom. /Lao-c’

MICHAELA UJHÁZYOVÁ
projektová koordinátorka
michaela.ujhazyova@outwardbound.sk
+421 940 658 940

Zážitkové vzdelávanie a projekty pre mladých, ktorí to nemajú v živote jednoduché, sú jej blízke v rôznych úlohách od koordinátorky po školiteľku. Srdcovkou sú programy zamerané na vzdelávanie k ľudským právam či prevenciu radikalizácie mladých ľudí. V tíme Outward Bound Slovensko je jej úlohou plánovať, koordinovať a administrovať.

RADA OUTWARD BOUND SLOVENSKO

TOMÁŠ BARTKO
predseda Rady OBS

Tomáš začínal v OBS v roku 2009 spolu s početnou generáciou mladých inštruktorov a aktívne pôsobil ako šéfinštruktor do roku 2016. Od vedenia kurzov sa následne presunul k vedeniu Rady OBS ako jej predseda.

Na kurze Outward Bound čelí výzvam náš účastník. V Rade OBS neustále čelíme výzvam ako tieto možnosti naším účastníkom a tímu sprístupniť.  V živote mimo OBS som architektom.

ANDREJ OROGVÁNI
predseda Bezpečnostnej komisie OBS

Zážitkové vzdelávanie si ma našlo v roku 2000. Odvtedy som strávil na kurzoch, projektoch a expedíciách so skupinami viac ako 250 dní. Túto skúsenosť považujem za neoceniteľnú pre moje súčasné fungovanie v korporátnej sfére. V OBS dlhodobo zastrešujem tému bezpečnosti účastníkov našich kurzov. Dni, keď nie som v práci trávim v prírode potulkami, ultrabehmi alebo výletmi s mojimi dvomi chalanmi.

Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail. /Ralph Waldo Emerson

MICHAELA BUBELÍNIOVÁ
členka Rady OBS

Outward Bound Slovensko je súčasťou môjho života od roku 1993. V tom roku ma nadchla myšlienka vytvoriť na Slovensku pobočku slávnej Prázdninovej školy Lipnice a tak som sa pridala do klubu nadšencov vtedajšieho Štúdia zážitku, predchodcu OBS. Tak ako sa menilo Slovensko a svet okolo, menila sa aj naša organizácia a ja som bola celý čas jej súčasťou v rôznych roliach, ako elévka, inštruktorka, šéfinštruktorka a opakovane aj ako členka Rady. To, čo som sa naučila počas môjho fungovania v OBS som prenášala a dotvárala aj vo všetkých mojich profesiách, ktoré boli vždy nejako prepojené s učením a rozvojom ľudí. Či už ako učiteľka na ZŠ, odborná asistentka na VŠ, konzultantka v oblasti rozvoja ľudských zdrojov, lektorka, mentorka a koučka. Verím totiž, že učenie sa prostredníctvom zážitku je jedna z najlepších metód získavania nových skúseností a má potenciál výrazne meniť životy ľudí. A po všetky tie roky chcem, aby čo najviac ľudí na Slovensku malo príležitosť si na vlastnej koži vyskúšať to, čo tento spôsob učenia prináša.

RUDOLF GAŠPAROVIČ
člen Rady OBS

Rád spomínam na otvorený kurz zážitkového vzdelávania v roku 2013, po ktorom mi OBS prvý krát vstúpilo do života. Spoznávanie samého seba pri rôznych aktivitách, stretnutia s inšpiratívnymi ľuďmi a cibrenie mäkkých zručností, sa stalo dielikom z puzzle života, ktorý dokonale zapadol na svoje miesto. V tom istom roku som plynulo vstúpil do štruktúr OBS ako inštruktor, v súčasnosti ako člen Rady. Teším sa, ak môžem akokoľvek pomôcť, či účastníkom v radosti zo zdolávania výziev, alebo organizácii v jej rutinnom chode. Doma rád čarujem v kuchyni a nadobudnuté kalórie spaľujem po kopcoch v sedle svojho bicykla. Najlepšie sa cíti v lese, pri dobrej knihe a v spoločnosti fajn ľudí. V reálnom živote sa zaoberám implementáciou environmentálnych projektov.

„It´s impossible“, said pride. „It´s risky“, said experience. „It´s pointless“, said reason. „Give it a try“, whispered heart.
/Anonymus

INŠTRUKTORSKÝ ZBOR

DANIEL RUŠAR

JÁN SPURNÝ

JÚLIA HOLAŇOVÁ

KATARÍNA KARCOLOVÁ

MARIE STRACENSKÁ

MARIYA GEORGIEVA

MÁŠA OROGVÁNI

MICHAELA BUBELÍNIOVÁ

MICHAL KEIM

MIROSLAVA ŠÁROVÁ

PETER GMITRO

PETER ŠÍPOŠ

RASTISLAV OLLÉ

ROBERT OLLÁRY

RUDOLF GAŠPAROVIČ