Loading...
Cesta z mesta 2018 2018-06-11T11:04:00+00:00

“Nie je väčšej radosti, než mať nekonečne sa meniaci obzor, a každý deň vidieť nové a odlišné slnko.” Christopher McCandless

Cesta z mesta – zážitkový kurz pre mladých od 15 do 19 rokov

Vydaj sa s nami, a ďalšími dobrodruhmi (*dobrodruh = dobrý druh) na jedinečný kurz z dielne Outward Bound Slovensko. Poď prekonať svoje hranice a objaviť svoj potenciál. Poď zažiť, aké to je putovať krajinou, spať vonku pod šírou oblohou, večerať jedlo s príchuťou ohňa a dymu, či kúpať sa v potoku. Poď zistiť aké to je zažiť to v skupine rovesníkov a rovesníčok, ktorí sú rovnako odhodlaní ako ty!

Cesta z mesta je kurz z edície Outward Bound Klasik* určený pre stredoškolákov a stredoškoláčky, ktorý/é sa plánujú čoskoro vydať na cestu dospelým životom. Skôr než sa na ňu vydajú, ich chceme pozvať na inú cestu, cestu do Východných Karpát a Bukovských vrchov, čo najbližšie k divokej prírode, na cestu za objavovaním a rozširovaním svojich možností. Na konci leta spoločne strávime nezabudnuteľný týždeň v krásnej krajine na pomedzí Slovenska a Poľska, budeme spolu putovať starými bukovými lesmi a naučíme sa aké je to prevziať zodpovednosť za seba ale aj za skupinu.

*Outward Bound Klasik sú dlhé (minimálne 7 dní) otvorené kurzy určené pre špecifickú vekovú skupinu, ktorých program zahŕňa viacdňovú expedíciu a vychádza z hlavných vzdelávacich cieľov Outward Bound.

Praktické informácie

Termín a miesto
Východné Karpaty, 23.8 – 31.8. 2018

Ako to bude prebiehať
Tešiť sa môžeš na divokú prírodu Východných Karpát a Bukovských vrchov, niekoľko dní strávime aj v Národnom parku Poloniny.
Kurz začína 23.8. o 11:00 na Hlavnej stanici v Bratislave, odkiaľ spoločne pocestujeme vlakom. Účastníci mimo Bratislavy sa k nám po dohode môže pripojiť z iných miest. Prvé dva dni kurzu strávime na stredisku neďaleko Medzilabories a následne nás bude čakať päť-dňové putovanie slovensko-poľským pomedzím, počas ktorého si všetku výbavu ponesieme so sebou. Na záver kurzu opäť strávime dve noci na stredisku. Ukončenie kurzu bude 31. augusta doobeda v Medzilaborciach, respektíve podvečer v Bratislave.

Pre koho je kurz určený
Pre mladých ľudí vo veku od 15 do 19 rokov. Skupina bude mať 15 členov vrátane 3 inštruktorov Outward Bound.

Prihlasovanie:
Termín na prihlasovanie je do 24. júna 2018.
Chceme, aby skupina na kurze bola vyrovnaná a rozmanitá a preto je kurz výberový. Či sa môžeš kurzu zúčastniť ti preto dáme vedieť 26. júna a následne budeš mať do 30. júna čas zaplatiť účastnícky poplatok.
Prihlásiť sa môžeš vyplnením tohto formuláru.

Cena kurzu:
260€

Základná cena 260€ je suma, ktorou dokážeme pokryť minimálne plánované náklady kurzu. Ak vám to situácia dovoľuje a chcete Cestu z mesta podporiť, môžete zaplatiť aj viac. Takto nám pomôžete kurz zrealizovať aj pri nižšom počte účastníkov.

V cene je zahrnuté:
doprava vlakom Intercity cez Kysak do Medzilaboriec, spoločná doprava počas trvania kurzu, miestenka na rýchlik späť do Bratislavy (k študentskému lístku zadarmo), ubytovanie na 4 noci na stredisku, strava počas celého kurzu, zapožičanie expedičnej výbavy, príprava a realizácia kurzu inštruktormi Outward Bound Slovensko

V cene nie je zahrnuté:
poistenie, odporúčané vreckové: 30 – 50 €

Storno podmienky:
Rozumieme tomu, že niekedy sa môže stať, že aj ak chce človek na kurz veľmi ísť, tak nakoniec nemôže. Pri odhlásení z kurzu sú stanovené nasledujúce výšky storno poplatkov:
do 23.7. 50% z ceny kurzy
od 24.7. 100% z ceny kurzu
Neúčasť so zdravotných dôvodov nie je špeciálne zohľadnená, je považovaná za štandardnú neúčasť podľa podmienok vyššie. Pre určenie výšky storno poplatku sa počíta tebou zaplatená cena kurzu, určená podľa dátumu prihlásenia.

Chceš s nami hovoriť?
Zaujalo ťa to, ale nie si si istý/á, či je to pre teba? Neváhaj sa nám ozvať a radi Ti objasníme čo Ťa bude zaujímať! 🙂 Toto sú kontakty na nás:
Júlia: julia.holanova@outwardbound.sk, +421 940 622 345
Peťo: peter.gmitro@outwardbound.sk, +421 940 658 940

FB event nájdeš tu.

Kto kurz pripravuje?

Júlia je tá, ktorá s tebou bude komunikovať od prvého momentu, kedy sa rozhodneš na výpravu vydať. Počas výpravy jej bude najviac záležať na tom, aby si sa mal/a dobre a putovanie si užil/a.

V ceste vidí cieľ a týmto heslom sa bude snažiť nakaziť aj teba. Svoje skúsenosti s putovaním rozvíjala už od skorých stredoškolských čias, kedy sa s  partiou kamošou pravidelne  vyberala na výpravy do slovenských pohorí. Okrem toho je absolventkou etnológie a kultúrnej antropológie v Bratislave a súčasnou doktorandkou na Slovenskej akadémii vied.

Peťo je skúsený expedičný guru, ktorý sa postará o to, aby sa ti príroda počas nášho putovania stala príjemným a pohodlným domovom so všetkým čo k tomu patrí.

Svoje skúsenosti v letnom aj zimnom putovaní získal v študijnom programe Outdoor Life alebo Friluftsliv na univerzite v Nórsku, ale taktiež aktívnym realizovanim expedicii pre projekt Duke of Edinburg na Slovensku. Okrem toho je tiež absolventom sociológie a humanitnej environmentalistiky v Brne.